Ќе заборавите на Цезар и грчка: Салата со спанаќ

Ќе заборавите на Цезар и грчка: Салата со спанаќ

Направете нешто ново и вкусно, салата со спанаќ со супер вкус.

Состојки:

  • 2 шолји спанаќ
  • 1 павлака
  • мајонез
  • брускети по избор
  • зачини
  • 1 главица кромид
  • сос од бибер

Подготовка:

  1. Спанаќот убаво се мие и сецка, па мајонезот со павлаката и сос од бибер се меша во сад, и потоа се додава и спанаќот во нив.
  2. Кромидот се сече и се додава со брускетите.

Повеќе на Готви.мк:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text