Лиснати триаголници со сирење – како од пекара! (ВИДЕО)

Лиснати триаголници со сирење – како од пекара! (ВИДЕО)

Направете триаголници со сирење, како оние кои ги купувате од пекарите!

Состојки:

  • 400 гр брашно
  • 200 мл топла вода
  • 1 лажичка сув квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 1/2 лажичка сол
  • 100 мл масло
  • 250 гр маргарин
  • 300 гр сирење
  • 1 јајце

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта