Направете во кујната – крем против брчки

Направете во кујната – крем против брчки

Направете супер крем против брчки во својот дом.

Состојки:

  • 1 лажица лимонов сок
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица мускатно оревче
  • 1 лажичка цимет

Подготовка:

  1. Се се меша во сад, па смесата се става на суво лице и се остава десетина минути.
  2. Се става на лице како која било крема и треба да почувствувате мало пецкање.
  3. Потоа лицето се мие со ледена вода.

Повеќе на Готви.мк:

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот