Необична погача која сигурно ќе ви се допадне! (ВИДЕО)

Необична погача која сигурно ќе ви се допадне! (ВИДЕО)

Пробајте ја оваа необична погача по рецепт на Милица Михаиловиќ.

Состојки:

  • 650 гр брашно
  • 150 мл топла вода
  • 150 мл јогурт
  • 2 лажички сув квасец
  • 2 лажички шеќер
  • 1/2 лажица сол
  • 3 лажици масло
  • 2 јајца
  • 2 чешниња лук
  • 200 гр маргарин

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text