ПОСНА САЛАТА:  Сад полн витамини кој топи и килограми

ПОСНА САЛАТА:  Сад полн витамини кој топи и килограми

Направете вкусна посна салата. Овој сад топи и килограми, а вкусот е одличен.

Состојки:

  • 2 компири 
  • 2 моркови
  • 2 цвекло 
  • неколку кисели краставички 
  • 1 шолја грашок

 

 

 

Подготовка:

  1. Се се вари, ситно се сече на коцки и се става во сад. 
  2. Додајте по желба маслиново масло и зачини.

Повеќе на Готви.мк:

 

singlepost_text