ВКУСЕН РУЧЕК НА МАСА: Посен подварок каков што не сте пробале

ВКУСЕН РУЧЕК НА МАСА: Посен подварок каков што не сте пробале

Направете посен подварок каков што не сте јаделе до сега. На каналот на Бабина кујна е прикажана подготовката на вкусниот ручек.

Состојки:

 • 1 кг кисела зелка
 • 1 главица кромид
 • 1 сува пиперка
 • 4 компири
 • зачини
 • рузмарин
 • сусам
 • ким
 • бибер
 • црвен пипер
 • масло
 • Вегета
 • 5 лука
 • ловоров лист

 

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

singlepost_text