Доста е од чоколади и филови: Највкусен колач со ореви

Доста е од чоколади и филови: Највкусен колач со ореви

Ако ви здодеа од чоколада, филови и шлаг, тогаш ви нудиме супер рецепт за колач со ореви.

 

Состојки:

  • 1 шолја млеко
  • 1 шолја брашно
  • 1 шолја масло
  • 1 шолја гриз
  • 4 јајца
  • 2 чаши ореви
  • ½ лимон
  • 2 шолји шеќер

 

Повеќе на Готви.мк:

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text