По утрото денот се познава: Крцкави ѓевреци од рерна

По утрото денот се познава: Крцкави ѓевреци од рерна

Направете дома вкусни и крцкави ѓевречиња, со многу малку вода, брашно и квасец.Крцкави и вкусни, сите ги сакаат, а одлично одат со јогурт.

Потребни се само три состојки за одлично уживање.

 

Повеќе на Готви.мк:

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text