Знаци дека сте чувствителни на глутен – бидете внимателни

Знаци дека сте чувствителни на глутен – бидете внимателни

Ако сте чувствителни на глутен тогаш има неколку симптоми кои можат да ви го покажат тоа:Проблеми со желудникот и варењето, односно гасови, подуеност на стомакот, грчеви и болка.

Главоболка или мигрена.

Болки во мускулите.

Емоционални проблеми како раздразливост и промени на расположението.

Невролошки проблеми како вртоглавици, главоболка и рамнотежа.

Хроничен умор.

Ако се чувствувате вака посетете лекар и намалете ја храната со глутен.

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки