Температурите ќе паднат – еве што не чека

Температурите ќе паднат – еве што не чека

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала облачност и слаб до умерен западен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус шест до два степени, а дневната од пет до 14 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и слаб до умерен западен ветер. Температурата ќе достигне до 11 степени.

До крајот на работната седмица ќе преовладува сончево време со мала локална облачност и слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Извесна промена на времето се очекува за време на престојниот викенд со повремени локални врнежи од дожд и опаѓање на дневната температура, особено во сабота.

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text