Посни мали пити со спанаќ

Посни мали пити со спанаќ

Ако сте љубители на пити, ви нудиме феноменален рецепт за мини пити со спанаќ.

Подготовката и потребните намирници погледнете ги на видеото на Бабина кујна.

Состојки:

  • ½ кг кори
  • ½ кг спанаќ
  • 100 гр ориз
  • ½ праз
  • 1 морков
  • 3-4 чешниња лук
  • зачини

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text