Лимонот е поздрав отколку што мислевме

Лимонот е поздрав отколку што мислевме

Сега почнува сезоната на лимонот, овошјето полно витамини и здравје.Го намалува холестеролот, го јакне имунитетот, го снижува крвниот притисок, има и антиканцерогени дејства.

Пациентите кои при едно истражување користеле лимон имале помал ризик за тешки заболувања.

Тој содржи тон витамини, особено витамин Ц, минерали и органски киселини и есенцијални масла, со кои го штити имунитетот, не зајакнува и помага и да слабееме.

Повеќе на Готви.мк:

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

singlepost_text