Највкусните и најбрзи плазма топчиња од само 3 состојки (ВИДЕО)

Највкусните и најбрзи плазма топчиња од само 3 состојки (ВИДЕО)

Еден од оние брзи рецепти кој децата сигурно ќе го обожаваат! Вкусните бомбици се прават многу брзо… а уште побрзо се јадат!

Состојки:

  • 300 гр мелени плазма бисквити + 50 гр
  • 1 маргарин
  • малку сок од портокал

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text