Не сте јаделе нешто вакво: Брза редена салата

Не сте јаделе нешто вакво: Брза редена салата

Направете брза редена салата која има одличен вкус.

Состојки:

  • 4 компири
  • 4 варени јајца
  • 200 гр сирење
  • 250 гр салама
  • 250 гр кисела павлака
  • 250 гр мајонез

Подготовка:

  1. Се зема сад, се рендаат варените компири, се става мајонез, па се рендаат јајца.
  2. Се става павлака, па се става салама, па сирење.
  3. Така редиме додека има материјал, па ставаме зачини и декорираме со магдонос.

Повеќе на Готви.мк:

Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка?

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

 

singlepost_text