Временска за новата работна недела

Временска за новата работна недела

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од – 2 до три, а максималната од пет до 11 степени.Во Скопје слично време со температура од нула до осум степени.

До крајот на неделата ќе преовладува сончево време со мала локална облачност и слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Утринските температури наместа ќе бидат негативни, најниски во вторник, од -6 до два степена. Под влијание на топла воздушна маса ќе бидат во покачување, исто и дневните кои во петок ќе се движат од 12 до 18 степени.

Повеќе на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

singlepost_text