Старото ќе биде како ново: Сите гребнатини од мебелот ќе исчезнат со една намирница

Старото ќе биде како ново: Сите гребнатини од мебелот ќе исчезнат со една намирница

Нема да верувате но со оревче може да ги истриете работната маса од кујната и мебелот кој е изгребан и сјајот повторно ќе се врати.Исто така, старите чевли ќе блеснат ако користите малку маслиново масло, оцет и регенератор.

Повеќе на Готви.мк:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса