Ако си го полните мобилниот во ова кафуле ќе платите дебело

Ако си го полните мобилниот во ова кафуле ќе платите дебело

Мрзеливи келнери во Виена наплаќаат и ако си го полните телефонот кај нив. Галина Покорну, соптвеничката на кафулето, вели дека е уморна од туристи кои само седат со часови со едно кафе за да си го наполнат телефонот, па решила да ја наплаќа оваа услуга.- Постојано бараат штекери, доаѓаат само за телефоните. Извинете, кој ќе го плати тоа, вели таа.

Гостите кои седат еден час не мора да платат, но за повеќе од еден час кога ќе го испијат сокот или кафето, мора да платат плус за полнењето.

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

singlepost_text