Спремете се за многу дожд

Спремете се за многу дожд

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, на места со умерен интензитет, а на планините и на некои повисоки места во северзападните делови со повремен снег. Интезитетот на врнежите ќе биде слаб до умерен, локално ќе наврнат околу 10л/м2.Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од три до 11 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со повремен дожд.

Утринската температура ќе достигне до четири, а дневната до осум степени

Потоа следува период на стабилно, суво и релативно топло време.

Повеќе на Готви.мк:

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text