Торта перница со јагоди (ВИДЕО)

Торта перница со јагоди (ВИДЕО)

Ви пренесуваме рецепт за преубава торта со јагоди. Подгответе ја и уживајте во неодоливиот вкус…

Состојки:

 • 8 јајца
 • 8 лажици шеќер
 • 8 лажици брашно
 • 1 л млеко
 • 4 кесички пудинг од ванила
 • 4-5 лажици шеќер
 • 1 маргарин или путер
 • 500 гр јагоди
 • 50 мл вода
 • 5 лажици шеќер
 • шлаг за декорација

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text