Јадам но не се дебелеам – ова е тајната

Јадам но не се дебелеам – ова е тајната

Познато е дека Јапонките се убави и витки жени кои немаат проблем со килограмите, па еве и на што се должи тоа.Оброците најчесто им се состојат од риба, ориз, варен зеленчук, зелен чај и овошје. Исто така, секогаш храната ја подготвуваат дома и ретко јадат надвор, а наместо леб јадат ориз, и денот им почнува со парче риба, ориз, супа, бел лук, омлет и секако зелен чај. И сето тоа е во мали порции.

Речиси и да не јадат десерти, а кога јадат тоа е во многу мали количини. Наместо десерт јадат овошје и секако вежбаат секој ден.

Повеќе на Готви.мк:

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text