Го фотографирал детето до шпорет – еден детаљ ги запрепасти сите

Го фотографирал детето до шпорет – еден детаљ ги запрепасти сите

Една сосема обична мајка еден сосема обичен ден направила фотографија од нејзиното дете кое сакало да готви. Малото се радувало, па таа го ставила со лажица до шпоретот, а тоа мешало за да го фотографираат, но сепак, еден детаљ ги остави сите без зборови.
Имено, детето е замижано, а на стаклото очите му се отворени.
Сепак, оние кои се махери за фотографии велат дека ова настанало откако прекинувачот на апаратот се исклучилточно во секундата кога детето трепнало.

Повеќе на Готви.мк:

Крем супа од моркови

Телешка супа со куркума и брокула

Мисиркина супа со јајце

Пролетна супа

Јагнешка чорба по традиционален рецепт

Крем чорба од тиква и компири

singlepost_text