Со храна против висок притисок –решете го проблемот засекогаш

Со храна против висок притисок –решете го проблемот засекогаш

Ако патите од висок притисок и главоболки, ви препорачуваме каква храна да јадете за да се заштитите.Целерот има активна супстанца која го намалува притисокот, а исто така го намалува и стресот.

Лукот исто така ги опушта крвните садови, па јадете го почесто.

Рибата помага да се намали притисокот со омега 3 масните киселини, како и витаминот Ц и овошјето и зеленчукот.

Малсиновото масло исто така го намалува крвниот притисок.

Повеќе на Готви.мк:

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

 

 

singlepost_text