ВКУСНО И ЗДРАВО: Направете проја со спанаќ (ВИДЕО)

ВКУСНО И ЗДРАВО: Направете проја со спанаќ (ВИДЕО)

Послужете со јогурт или кисело млеко…

Состојки:

  • 260 гр проино брашно
  • 260 гр пченично брашно
  • 1 лажичка сол
  • прашок за пециво
  • 1 шолја масло
  • 1 шолја млеко
  • 3 јајца
  • 200 гр сирење
  • спанаќ (количина по желба)

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Повеќе вести на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

singlepost_text