Кралица меѓу погачите: Направете сончоглед погача

Кралица меѓу погачите: Направете сончоглед погача

 Рецептот се подготвува за 40 минути, има одличен вкус и изглед. Направете сончоглед погача.

Состојки:

  • 1 кг брашно
  • 2 јајца
  • 100 мл масло
  • 400 мл млеко
  • сол
  • 30 гр квасец
  • 1 лажица шеќер
  • 100 гр путер

 

Повеќе на Готви.мк:

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text