УХМР најави: Викендов нема да видиме сонце

УХМР најави: Викендов нема да видиме сонце

Времето во Mакедонија ќе биде сончево време со мала до умерена локална облачност.Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус шест степени,а дневната од седум до 14 степени.

Во Скопје ќе биде сончево време со мала до умерена локална облачност.

Утринската температура до минус три, а дневната ќе достигне до 13 степени.

До сабота по котлините ќе има услови за појава на утринска магла. За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со поврeмени локални врнежи од дожд, кои во недела на места ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе преовладува релативно топло време, благо опаѓање на дневните температури ќе има во недела и понеделник.

Повеќе на Готви.мк:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

singlepost_text