Топ трендови во исхраната за 2017 година – правите ли нешто од ова?

Топ трендови во исхраната за 2017 година – правите ли нешто од ова?

И оваа година има неколку трендови во исхраната, а ова се само дел од нив.Хроно исхраната која докажува дека клучот за добра линија е да се јаде во определено време од денот и ноќта, и понатаму е на врвот на модерната исхрана.

Протеинската диета за која тврдат сите кои ја пробале дека се сити, а слабеат, како и исхраната без месо и понатаму ќе бидат тренд.

Кокосовата вода и други ароматизирани води, како и кокосоото масло и понатаму многу ќе се користат.

Оваа година повторно ин ќе биде сланината.

Исто така и понатаму ќе се прави јадење во блендер.

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text