Стави зелка на ногата – резултатот ќе ве запрепасти

Стави зелка на ногата – резултатот ќе ве запрепасти

Сите знаеме дека храната која секојдневно ја конзумираме содржи високо ниво на разни хранливи материи и тоа допринесува да имаме подобро здравје. Затоа и ја јадеме.Некои од овие здрави намирници имаат лековити својства кога се конзумираат. Некои, пак имаат лековите својства и кога директно се нанесуваат на кожата.

Дали знаете дека една од најдобрите намирници кој се нанесува на кожата е зелката? Верувале или не, облогите од зелка се вообичаени во домашната медицина, а и многу се ефикасни.

Еве за што може да помогне зелката:

– Дијабетес

– срцеви болести

– проблеми со варењето

– вродени нокти

– ги намалува болките

– Артитис

Повеќе на Готви.мк:

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text