Ќе се изненадите како го изведе тоа: Супер трик за кујната

Ќе се изненадите како го изведе тоа: Супер трик за кујната

За оние кои сакаат поегзотични вкусови ананасот е одличен избор. Сепак, она што е тешко во врска со него е сечењето, со оглед на тврдата кора.Ви нудиме супер брз и ефикасен трик како најбрзо да исечете и сервирате ананас:

 

Повеќе на Готви.мк:

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text