Феноменални палачинки со кашкавал запечени во рерна (ВИДЕО)

Феноменални палачинки со кашкавал запечени во рерна (ВИДЕО)

Ако не знаете што да подготвите за следниот оброк, овие палачинки се вистинскиот избор за вас!

Состојки:

  • 400 гр брашно
  • 350 + 300 мл млеко
  • 250 мл вода
  • 1/2 лажица сол
  • 2 + 3 јајца
  • 200 гр сирење
  • 100 гр шунка
  • 150 гр кашкавал
  • масло

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината