Наместо чорба, вклучете ја рерната: Дури и да не сте јаделе боранија сега ќе ви биде омилена

Наместо чорба, вклучете ја рерната: Дури и да не сте јаделе боранија сега ќе ви биде омилена

 Направете вкусна боранија во рерна за која ви требаат неколку состојки.

Состојки:

 • 2 компири
 • Неколку моркови
 • 1 кг боранија
 • 3 јајца
 • 2 домати
 • црвен пипер
 • магдонос
 • вегета
 • 100 мл млеко
 • 1 павлака
 • малку сол

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

 

singlepost_text