ДЕЛИКАТЕС: Брзи палачинки од тепсија

ДЕЛИКАТЕС: Брзи палачинки од тепсија

 Ако имате малку време а сакате да подготвите нешто вкусно, ви нудиме нов и невообичаен начин за правење палачинки, палачинки од тепсија.

Состојки:

  • 300 гр брашно
  • 2 јајца
  • 600 мл млеко
  • кора од лимон
  • масло
  • сол

 

Рецептот на каналот на Бабина кујна погледнете го во наредното видео:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

singlepost_text