Руска салата со нови состојки – ќе се воодушевите

Руска салата со нови состојки – ќе се воодушевите

 Направете руска салата која е кремаво и вкусно задоволство, но со сосема нови состојки.

 

Состојки:

 • 400 гр салама
 • 4 варени јајца
 • 1 пиперка
 • 1 краставица
 • 100 гр пченка
 • 200 гр павлака
 • магдонос
 • зачини

Подготовка:

 1. Пченката се цеди и се става во сад, а потоа се додаваат и јајцата кои се сечат. И саламата се сече на тенки ленти, а исто и пиперката.
 2. Краставицата се сече на полукругови, и се се става во садот.
 3. Се ставаат зачини по желба, се додава ситно сечканиот магдонос и киселата павлака.
 4. Се се меша.

Повеќе на Готви.мк:

 

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

 

singlepost_text