Кујната ќе замириса: Меки полнети ролнички од тесто

Кујната ќе замириса: Меки полнети ролнички од тесто

 За сите љубители на тесто, кифлички и пецива, направете полнети ролнички.

Состојки:

  • 200 гр сирење
  • 300 мл млеко
  • урда
  • 500 гр брашно
  • 1 лажица шеќер
  • сусам
  • ким
  • 3 јајца
  • 1 коцка квасец

 

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, лук и босилек

Печена пица палачинка

Која е тајната за совршени лазањи?

singlepost_text