Колбаси со кари и кечап

Колбаси со кари и кечап

Пикантен оброк кој ќе ги израдува сите гурмани!

Состојки:

  • 600 гр колбаси Пекабеско (говедски или јунешки)
  • кечап
  • масло
  • сол
  • кари

Начин на подготовка:

  1. На скара испечете ги колбасиците на средно силен оган. Можете да ги испржите и во тава за грил.
  2. Исечете ги во должина, ставете ги на чинии, прелијте ги со кечап и посипете со кари.
  3. Со вака подгответните колбаси послужете помфрит како прилог.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

singlepost_text