Кокос кекс (ВИДЕО)

Кокос кекс (ВИДЕО)

Подгответе вкусни кокос кекс колачиња…

Состојки:

  • 250 гр маргарин
  • 300 гр шеќер
  • 2 јајца
  • 2 лажици мед
  • 620 гр брашно
  • 1 прашок за пециво
  • 100 гр кокос кекс

Состојки за глазура:

  • 50 гр чоколадо
  • 100 мл млеко
  • 2 лажици какао

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text