Домашни млечни карамел колачиња

Домашни млечни карамел колачиња

Земете калапи, неколку намирници и за брзо време и малку пари направете совршен карамел колач.Начинот на подготовска е прикажан во следното видео:

Повеќе на Готви.мк:

Фантазија рецепт: Крањска со зеленчук

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, лук и босилек

Печена пица палачинка

singlepost_text