Чешмата е полна со отрови и бактерии – прочистете ја водата со една намирница

Чешмата е полна со отрови и бактерии – прочистете ја водата со една намирница

Не е тајна дека цевката од каде истекува вода е полна со бактерии и нечистотии, па сега ви нудиме начин како да се спасите од нив и тоа со само една билка.Познато е дека чешмата содржи минерали, но и бакар, алуминиум, нитрати, инсектициди…што секако не е добра вест.

За среќа, една билка може да стави крај на проблемите, и тоа коријандерот, а еве и зошто.

Тој е совршен за прочистување, за апсорпција на тешки метали и хемикали.

Со тоа тие ги исфрлаат отровите од нашето тело.

КАКО СЕ КОРИСТИ?

На два литри вода ставете рака коријандер и оставете го еден час, па празни ќеси чај наполнете ги со неа и оставете ги во чаша со вода пред да пиете.

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед