ФОТО: Заедно имале 360 килограми, мебелот пукал под нив – оваа диета направила чудо

ФОТО: Заедно имале 360 килограми, мебелот пукал под нив – оваа диета направила чудо

Заедно имале 360 килограми, а за само 12 месеци овој пар успеал да симне многу килограми и да се преполови.26-годишната Лекси Рид кога се запознала со 28-годишниот Дени имала 218 килограми, а тој пак 127. Заедно внесувале и до 8,000 калории на ден, а потоа за една година им се случил пресврт во животот. Тие ослабеле со оваа диета:

 

За појадок: Јајца и сланина

За ручек: Лосос и зеленчук или пилешко и зеленчук

За вечера: Нискокалорично овошје.

Повеќе на Готви.мк:

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text