Супер вест: Компирот не дебелее – токму напротив!

Супер вест: Компирот не дебелее – токму напротив!

Цел живот погрешно сме мислеле, компирот не дебелее, туку сосема спротивното, помага да ја одржиме фит формата.Испитаници биле подложени на мени во кое секој ден имало по една порција компири подготвени на здрав начин. Се покажало дека тој помага за слабеење.

Екстрактот од компир помага со своите масти и хидрати особено за рак, кардиоваскучларни болести и дијабетес.

Повеќе на Готви.мк:

Зеленчукова супа

Крем супа од моркови

Телешка супа со куркума и брокула

Мисиркина супа со јајце

Пролетна супа

Јагнешка чорба по традиционален рецепт

Крем чорба од тиква и компири

 

singlepost_text