Стар рецепт кој никогаш не излегува од мода: Гурабии по рецептот на баба

Стар рецепт кој никогаш не излегува од мода: Гурабии по рецептот на баба

Се чини дека на овој десерт никогаш не му поминува модата, а јасно е и зошто е тоа така. На видеото на бабина кујна е прикажано како да направите гурабии брзо и лесно.

Сите детали, продуктите кои се потребни и начинот на подготовка се прикажани во видеото.

Повеќе на Готви.мк:

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

 

singlepost_text