Рецептот на Малахов: Оваа салата буквално ги јаде вашите килограми

Рецептот на Малахов: Оваа салата буквално ги јаде вашите килограми

Тој има напишано повеќе од 60 книги и знае точно што треба за слабеење и здрава исхрана. Русинот Малахов објави рецпт за салата која топи килограми.

Состојки:

  • 2 кисели јаболка
  • 50 гр корен од целер
  • Корен од рен
  • кефир

Подготовка:

  1. Јаболката се мијат и се рендаат, па се додава и ренданиот корен од целер и рен.
  2. Зачин за неа е кефирот кој е многу здрав и помага за слабеење.
  3. СОВЕТ: Јадете ја пред спиење!

Повеќе на Готви.мк:

Крем супа од моркови

Телешка супа со куркума и брокула

Мисиркина супа со јајце

Пролетна супа

Јагнешка чорба по традиционален рецепт

Крем чорба од тиква и компири

 

 

 

singlepost_text