ВКУСЕН РУЧЕК: Поховани пиперки со фил од сирење

ВКУСЕН РУЧЕК: Поховани пиперки со фил од сирење

Необично, вкусно, за прави гурмани. Направете поховани пиперки полнети со сирење.

Состојки:

  • 7-8 пиперки
  • 150 гр салама
  • 2 јајца
  • презла
  • брашно
  • Сол
  • сирење
  • масло

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

 

singlepost_text