На пилешкото месо се почесто има вакви линии – еве што значат и како да ги препознаете

На пилешкото месо се почесто има вакви линии – еве што значат и како да ги препознаете

 

Ако сте ги забележалЕ белите траки кои се појавуваат на пилешкото месо, тогаш ние го имаме одговорот што тие всушност значат.

Стручњаците предупредуваат дека тие значат пореметување на тонусот на мускулите кај животите, а тоа го покажало едно италијанско истражување.

Според истражувањето, делот на протеини е значајно намален, додека на масти зголемен во месото.

Се работи за штедењето на продавачите и произведувачите, со оглед на тоа дека во минатото просечно пиле тежело килограм и 300 грама, старо 70 дена, а денеска пиле старо 47 дена е тешко три килограми.

Повеќе на Готви.мк:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

 

 

singlepost_text