Baby food. Fresh, organic pureed vegetables

ЗДРАВА ХРАНА ЗА НАЈМАЛИТЕ: Домашна кашичка за бебе

Ако имате мало бебенце во домот, тогаш сигурно главната грижа ви е да се храни здраво и да се развива правилно.Затоа, ви нудиме здрав и вкусен рецепт за каша полна витамини.

Состојки:

  • 1 цвекло
  • 1 јаболка
  • 1 парче тиква
  • плазма

 

 

 

Подготовка:

  1. Цвеклото се лупи и се вари, додека тиквата исто така се вари, но во одделен сад.
  2. Се блендираат состојките и кашичката е спремна за вашето најмило.

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

singlepost_text