Пица пирошки (ВИДЕО)

Пица пирошки (ВИДЕО)

Подгответе вкусни пица пирошки на едноставен начин…

Состојки:

 • 650 гр брашно
 • 330 мл млеко
 • 3 жолчки
 • 1 лажичка сув квасец
 • 1 лажичка сол
 • 100 гр шунка Пекабеско
 • 100 гр кашкавал
 • малку кечап
 • оригано
 • белки
 • масло

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text