Бидете оригинални – Вкусен подарок за Денот на вљубените

Бидете оригинални – Вкусен подарок за Денот на вљубените

Повторно е тоа време од годината кога ги прославуваме Свети Трифун и Свети Валентин.

За Денот на вљубените изненадете го вашиот партнер/ка со вашата омилена пица во форма на срце и уживајте заедно во добриот вкус.

Денес (14.02) можете да купите парче пица, голема или фамилијарна пица по ваш вкус во форма на срце во Spizzicotto во Skopje City Mall. Навистина оригинално 🙂

Од Спицикото велат дека и оваа недела (19.02) во нивниот локал во Скопје сити мол ќе биде организиран „Пица ден“ со промотивната понуда на сите видови фамилијарна пица по цена од 260 денари.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате