ХИТ РЕЦЕПТ: Направете домашна алва

ХИТ РЕЦЕПТ: Направете домашна алва

За сите љубители на алва, на каналот на Бабина кујна на Јутјуб, е пријачено видео за подготовка на домашна алва со најдобар вкус.Ова се намирниците и начинот на подготовка:

Повеќе на Готви.мк:

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината