НЕ Е ТЕШКО: Научете да развлечете кори  и да направите босанска пита! (ВИДЕО)

НЕ Е ТЕШКО: Научете да развлечете кори и да направите босанска пита! (ВИДЕО)

Дали сте меѓу оние кои се уште не знаат да направат тесто и да развлечат домашни кори за да направат босанска пита?

Не грижете се, откако ќе видите колку едноставно се прават, веднаш ќе почнете со работа.

Погледнете го видеото и научете да развлечете кори за босанска пита:

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

singlepost_text