Имате проблем да ја расчешлате косата? Оваа домашна маска е спасот

Имате проблем да ја расчешлате косата? Оваа домашна маска е спасот

 Направете си домашна маска за расчешлување на косата. Оние кои имаат виткана коса знаат колку мака и болка е процесот на чешлање, па еве како да се справите со истиот.

Состојки:

  • 2 лажици јаболкова киселина
  • 2 лажици гел од алое
  • 180 мл дестилирана вода
  • Масло од лаванда

 

 

Начин на употреба:

  1. Се се става во стаклено шишенце и убаво се меша.
  2. Нанесувајте го и на влажна и на сува коса.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки