Тука сите грешиме: Вака правилно се држи чашата за вино

Тука сите грешиме: Вака правилно се држи чашата за вино

Виното е пијалок со кој може да се опуштите по работното време, може да уживате со добра храна или со љубовта и пријателите. Погодно е за секоја пригода, но сепак сите правиме неколку грешки додека пиеме од овој пијалок.За црно вино се користат поголеми чаши, додека за бело нешто помали и потенки чаши.

Она што сите го грешиме е поврзано со стаклениот дел меѓу главата на чашата и постољето. Чашата не треба да се држи за главата, туку за стаклениот дел, бидејќи во спротива ќе останат траги од прстите, па се ќе делува неуредно.

Повеќе на Готви.мк:

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text